Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Rodzaje lokat

Istnieje cała lista lokat, z jakich możemy korzystać, trzeba jednak wybierać takie, które przyniosą nam zyski w dokładnie takich terminach, jakie oczekujemy. Każdy chce podnosić swoje zyski, najprościej jest to zrobić poprzez pracę, ale bywa też, że uczciwie zarobionych pieniędzy nie można powiększyć z dnia na dzień. Każdy z banków jaki mijamy na ulicy ma wiele lokat. Korzystając z nich udaje się powiększyć nasze dochody, a tym samym sprawić, że dzięki nim uda nam się kupić coś, o czym marzyliśmy od dawna.
Jednym z rodzajów lokat, jakie często wybieramy, jest lokata terminowa. Jest ona umową, jaką zawiera klient wraz z wybranym przez siebie bankiem, na czas określony, a dotyczy ona lokowania środków pieniężnych w celach ich powiększenia. Bank w odpowiednim czasie zobowiązuje się do wypłacania pieniędzy w okresie ustalonym z klientem. Takie lokaty mogą być zarówno odnawialne, jak i nieodnawialne. Zależy to od tego co zaznaczymy w umowie, jeśli odnawianie, to stanie się w sposób automatyczny, natomiast jeśli nieodnawialna to środki są nam w pełni zwrócone na konto.
Poprzez lokatę dynamiczną zawiera się także umowę z bankiem, jednak z niej można się wycofać przed okresem zakończenia umowy bez opcji z utratą odsetek, jaka jest przy lokacie terminowej. W zamian za to, iż bank przez określony czas korzysta z pieniędzy klienta, wypłaca mu w pełni naliczone odsetki, co jest znaczącym plusem dla osoby, jaka właśnie inwestuje w lokatę dynamiczną. Co więcej ma ona zwykle znacznie wyższe oprocentowanie,  niżeli pozostałe lokaty.
Kolejną z lokat jest rentierska, również polegająca na podpisaniu odpowiednich dokumentów. Bank wypłaca pieniądze w odstępach czasu, przykładowo miesięcznych, jednakże trwa to przez okres długoterminowy.
Następną z lokat jest pieniężna, a dochód pochodzi z odrębnego konta, jakie nie ma nic wspólnego z naszym kontem osobistym. Pieniądze są na tej lokacie zatrzymane na krótki czas, po jakim klient zyskuje sumę pieniędzy zależną od odsetek. Oczywiście taką lokatę można wznowić, ale po jakimś czasie.
Lokata dwuwalutowa jest interesującą, jednak niosącą niekiedy straty w związku ze zmianami walut. Kwoty, jakie są w obcych walutach, muszą być niekiedy wyższe i to znacząco. Przeważnie jest to około stu tysięcy. Oprocentowanie tej lokaty, jest zdecydowanie wyższe, pozwala nam na zyskanie dużych pieniędzy w szybkim czasie. Minusem jest oczywiście ryzyko, jakie niesie zmiana walut. Każda inflacja na giełdzie potrafi nieco zrujnować nasze plany, odnośnie zysku.
Najlepszym rozwiązaniem jest lokata rentierska, gdyż pozwala nam na regularny dochód. Szczególnie dobra jest dla studentów, dla jakich rodzice mogą uskładać pieniądze na studia, pomagając im tym samym w działaniach na rzecz nauki. Co więcej w niektórych bankach można zaciągnąć kredyty, jakich umieszczenie na lokacie zezwala nam na otrzymywanie jeszcze większych środków. Po upływie czasu lokaty, można w znaczący sposób powiększyć swoje pieniądze. Jest to dość ciekawy sposób, aby zaraz na start po studiach móc zainwestować w siebie, firmę, bądź coś innego, a nawet w kolejną lokatę. Kupno akcji na giełdach jest zbyt ryzykowne, toteż ludzie znacznie wolą lokaty, z jakich jest pewny zysk, a także bezpieczeństwo.
Lokaty stały się popularne odkąd ludzie zaczęli wygrywać w różnych grach, a także pracować na kilka zmian, a tym samym zarabiać duże pieniądze. Zdecydowanie lepiej jest mieć konto na lokacie, jakie zezwala nam na  zyski, niżeli na konto bieżące, na jakim niestety nie ma żadnych zysków, a dodatkowo bank na nas zarabia.
 

Zobacz także:  Jak bezpiecznie oszczędzać?