Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Lokaty czy fundusz, co jest lepsze?

Kolejnym powodem do tego, aby się zastanowić, są lokaty i fundusze. Rozmyślamy nad tym, co jest lepsze, na czym więcej zarobimy i co zapewni bezpieczeństwo naszym odkładanym przez lata pieniądzom. Patrząc na to z innej strony, pragniemy jak najwięcej zarobić, toteż udać się powinniśmy do doradcy, by pomógł nam podjąć jak najbardziej słuszne decyzje.
Lokaty są pewniejsze, gdyż mamy jasne zasady, jakie określa umowa, którą zawieramy z placówką banku. Taki wybór nie może być pochopny, musi być jak najbardziej przemyślany, gdyż niestety pomyłka może spowodować, że stracimy kilkanaście procent w skali roku. Na takie straty nie można sobie pozwalać w świecie, w jakim wszystko jest drogie i w jakim należy przemyśleć każdy wydatek.
Kolejnym sposobem na oszczędzanie jest fundusz inwestycyjny, a co najważniejsze może z niego korzystać dosłownie każdy. Nie jest to powiedziane, że funduszami mogą zajmować się wyłącznie osoby, które mają o nich pojęcie. Dodatkowo wspomagają nas doradcy finansowi, gdyż oni mają opanowane dokładnie każde jedno zagadnienie prawne. Osoby, jakie są ostrożne także mogą wybrać fundusz. Są bowiem takie, które są bezpieczne, a także takie, jakie zezwalają nam na wielkie zyski. Fundusz łączy w sobie środki zarówno nasze, jak i takie, które zdobywają dla nas inwestorzy.
Osoba, która wybiera taki fundusz, wcale nie musi wiedzieć czym jest giełda, gdyż wszystkim zajmuje się zarządca funduszy, jakiego dodatkowo sprawdza Komisja Nadzoru finansowego, toteż można być spokojnym o swoje pieniądze. Wiele naszych decyzji, odnośnie tego, komu powierzamy nasze pieniądze, musi być przemyślane, można to przejrzeć w rankingach, w jakich znajdują się firmy, które mają wysokie notowania i są polecane przez klientów. Fundusz może się okazać lepszym od niektórych lokat, ale także niekoniecznie.
Są jednak takie fundusze, jakie niosą ze sobą sporo ryzyka, w jakich inwestycja nie daje nam stuprocentowej pewności, że to, co na nich złożymy wzrośnie, a także, że się utrzyma. Umowy, jakie podpisuje się z firmami są różne, jednak czasami trzeba przemyśleć te, w których są klauzule, jakie zapewniają bezpieczeństwo naszym pieniądzom. W takich funduszach wiele zależy od naszego nastawienia, odnośnie zysków, a tym samym wiedzy. Jeśli jej nie mamy, powinniśmy jak najbardziej o nią zabiegać, a tym samym dopytywać o to czy nasze środki są bezpieczne
Lokaty są lepsze, ale tylko pod kontem bezpieczeństwa. Zawsze wiemy ile zyskujemy, ile zarabiamy i po jakim czasie. Co do funduszy można zarobić w krótkim czasie znacznie więcej niż na lokacie rocznej, ale jednak niekiedy trzeba postawić wszystko na jedną kartę, nie koniecznie wiedząc, ze pieniądze nam się zwrócą w kapitale, jaki zainwestowaliśmy, bądź w kapitale, jaki uzyskamy. Każda takiego rodzaju inwestycja może przynieść straty, a tym samym zyski. Nie każdy jest w stanie dotrzymać lokatę do końca okresu, na jaki została wstawiona, trzeba się znacząco zastanowić, czy jesteśmy zwyczajnie w stanie odłożyć jakieś pieniądze, czy jednak powinniśmy się zastanowić odnośnie tego, kiedy inwestować.
W życiu bywa różnie, czasami udaje nam się coś zarobić, innym razem trzeba coś stracić. Są osoby, które mimo niepowodzeń ciągle inwestują, ale wpływ ma na to fakt, że liczą na to, aż karty od losu się odwrócą. Lokata pozwala na spokojną noc, podczas jakiej wiemy, że nasze pieniądze pracują na siebie i zyskujemy. Nie każdy bank oferuje nam możliwość założenia funduszu w szybkim czasie, niekiedy należy czekać na to, aż papiery zostaną zaakceptowane. Szybko można skorzystać z Internetu, Tam znajduje się wiele lokat, jakie zezwalają na błyskawiczne zyski.
 

Zobacz także:  Jak bezpiecznie oszczędzać?