Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Lokata antybelkowa

Lokata antybelkowa jest bardzo interesującym rozwiązaniem, dla osób, jakie nie mają większej sumy, niż 15 tysięcy do zalokowania. Niestety jest to lokata terminowa, na jakiej nie może znaleźć się większa suma, gdyż nie byłaby ona opłacalna dla banków. Można swoje oszczędności, jeżeli są duże, umieścić w kilku bankach, an różnych lokatach, wtedy zyskamy porównanie. Im więcej jest pieniędzy na lokacie, tym więcej można zyskać, ale wiadomą sprawą jest to, że banki nie chcą tracić, także chcą zyskać, więc nie mogą sobie pozwolić na to, aby klienci wkładając duże pieniądze, wyciągali jeszcze więcej. Banki także chcą zarabiać.
To, że najlepszym klientem jest ten, który posiada gigantyczne pieniądze do ulokowania, to jest niestety błędem. Im więcej pieniędzy ma klient, tym więcej trzeba wypłacać dla niego odsetek.
Najlepszymi lokatami są depozyty, jakie mają jednodniową kapitalizację. Jako jedyne omijają one podatek Belki. Nieraz można natrafić na oprocentowanie nawet do 7 procent w skali dnia, co daje nam zdecydowanie więcej niż 5 procent w skali miesiąca. Owe 7 procent, nie ma podatku. Oczywiście na tym także jest klauzula, gdyż nie można przekroczyć kwoty 2,49 złotych, czyli nie można ulokować więcej niż około właśnie wspomnianych 15 tysięcy. Są jednak banki, jak przykładowo Meritum Bank, w którym nie da się ulokować na lokatę jednodniową więcej niż 10 tysięcy.
Są jednak osoby, jakie operują dość duża gotówką. Dla nich wiele banków przygotowało opcję, jaka zezwala na założenie kilku lokat. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli zakładamy kilka lokat, to tak samo zakładamy tez kilka kont, co może być już męczące. Taka ilość kart kredytowych, niestety nie jest niczym, co pozwala spokojnie spać. Kolejną rzeczą, jaka jest przy kilku lokatach antybelkowych, to jest fakt, że jeśli nie dopilnujemy jej odpowiednio, wtedy może na nich przekroczyć się suma, od jakiej jest już pobierany podatek, a co za tym idzie, koniecznie trzeba będzie go zapłacić.
By tego wszystkiego uniknąć, wystarczy skorzystać z lokat standardowych, wtedy oprocentowanie niestety nie przekroczy 6 procent i dodatkowo konieczny od tego jest już podatek. Takie lokaty są opłacalne w skali miesiąca i także można mieć ich kilka, jednakże już w różnych bankach.
Dodatkowym atutem bycia stałym klientem banku, jest fakt możliwości negocjowania wysokości oprocentowania. Podczas podpisywania umowy, można podjąć próbę podniesienie go do interesującej nas kwoty. Wnioski nasuwają się same, że zdecydowanie łatwiej przy lokatach bez podatków, mają klienci, jacy dysponują mniejszymi sumami pieniędzy. Bogatsi chcący zakładać kilka rachunków, mogą popaść w biurokrację, a zatrudnianie księgowych, niestety nie jest opłacalne. Poza tym kilkanaście lokat i kont, niekiedy jeszcze w różnych bankach, wymaga od nas wybitnej pamięci kodów PIN, a tym samym ostrożności. Dobrym pomysłem jest prośba o przelewanie naliczanych odsetek bezpośrednio na nasz rachunek. Zezwala to na ciągłe korzystanie z pieniędzy i utwierdza w świadomości, że za kilkanaście miesięcy będziemy mogli mieć znów naszą zainwestowaną gotówkę.
Ludzie niekiedy umawiają się na spotkania z doradcami bankowymi, na jakich liczą pod kątem wyjaśnień. Wiele biur działa z fundusz Unii Europejskiej, co pozwala nam na pozyskanie wiedzy bez konieczności inwestycji. Na stronach internetowych, jakich właścicielami są banki, można dowiedzieć się w jakich godzinach czynna jest dana placówka. Najprościej jest zawitać w idealnym dla nas czasie i pozyskać informacje na temat lokat, a tym samym propozycji, jakie bank wystawia odnośnie naszej kwoty.
 

Zobacz także:  Lokata, czy konto oszczędnościowe?