Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych może okazać się jedną z ostatnich desek ratunku dla zadłużonych osób, które nie radzą sobie z obciążeniami finansowymi i nie są w stanie terminowo spłacać dużej liczby zobowiązań. O tym, gdzie go można otrzymać, jakie są jego warunki oraz zalety i wady, piszemy w poniższym artykule.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych bez wiarygodności kredytowej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych pozwala na połączenie wielu rat z różnych banków w jedno świadczenie spłacane w wybranej przez dłużnika placówce. Co to oznacza dla kredytobiorcy? Z jednej strony wiele udogodnień, takich jak mniejsze oprocentowanie, a co za tym idzie, zmniejszona miesięczna rata w porównaniu z łączną sumą pojedynczych rat sprzed konsolidacji, a także wygodę w postaci spłacania świadczeń w jednej instytucji. Dzięki temu załatwianie wszelkich formalności staje się o wiele łatwiejsze i szybsze. Równie praktyczne jest spłacanie jednej raty, gdyż nie trzeba osobno robić przelewów za każdy kredyt, co umożliwia oszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale również cennego czasu.

Niższa rata miesięczna
Mimo że po zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego dla zadłużonych zmniejsza się oprocentowanie oraz comiesięczna kwota, jaką należy zapłacić z racji pobranych zobowiązań, to nie oznacza to, że zmniejsza się łączna wartość świadczenia. Niestety, jest zupełnie odwrotnie, ponieważ nie dość, że nie tylko nie pomniejsza się ona, to okazuje się, że nawet się powiększa, i to niemało. Jak to możliwe? Jest tak ze względu na fakt, że płacimy niższą jedną ratę aniżeli suma ich wszystkich przed konsolidacją, lecz regulujemy je przez dłuższy czas, co oznacza, że w ostateczności suma kredytu okazuje się większa. Wynika to z konieczności zabezpieczenia się przez instytucję finansową przed osobami niewiarygodnymi, które na podstawie danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej można podejrzewać o to, że nie uregulują swoich zobowiązań terminowo.

Zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych można otrzymać zarówno w banku, jak i w instytucjach parabankowych. Wybór każdej z tych opcji wiąże się z pewnymi wadami i zaletami. Mianowicie w bankach kontrolowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego o wiele trudniej uzyskać taki kredyt aniżeli w pozostałych placówkach, które bardzo chętnie go udzielają. Oferują one jednak o wiele wyższe oprocentowania aniżeli banki, co wynika z faktu, że tego typu placówki mają bardzo małe szanse na weryfikacje wiarygodności kredytowej klienta, czego nie można powiedzieć o bankach. Tak więc kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych polecamy przede wszystkim osobom mającym problemy z regularną spłatą kredytu i widniejącym w BIK jako niewiarygodni dłużnicy. Ze względu na niższe oprocentowanie warto uzyskać to świadczenie w banku, lecz jeśli nie jest to możliwe, można się udać również instytucji parabankowych.