Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń

Ze względu na kłopoty finansowe masz problem ze spłatą wielu zobowiązań zaciągniętych w różnych bankach? Przerasta Cię suma wszystkich rat, jakie musisz co miesiąc regulować? Jeśli tak, to strzałem w dziesiątkę może okazać się kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń, który pozwoli odetchnąć Twojemu budżetowi domowemu.

Jedna, mniejsza rata zamiast wielu droższych
Nierzadko zdarza się, że w przypływie radości wynikającej z dobrego stanu finansowców osobistych zaciągamy kredyty mające pozwolić nam na szybsze zrealizowanie marzeń. Wiele osób myśli wówczas, że nie ma po co czekać z zachciankami, skoro stać je na spłatę nawet wielu rat co miesiąc. Często rzeczywiście tak jest, lecz sytuacja wygląda gorzej, jeżeli z jakichś względu wiele rat zaciągniętych w różnych bankach staje się zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego. Co wtedy? Wówczas można zaciągnąć kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń. Pozwala on na połączenie wszystkich świadczeń w jedno zobowiązanie spłacane w wybranej przez klienta placówce. Co to oznacza? Przede wszystkim niższe oprocentowanie, czyli mniejszą ratę miesięczną, a także wygodę w postaci regulowania jednej, a nie wielu rat i daje dodatkowo możliwość załatwiania wszelkich spraw formalnych w jednej placówce, zamiast odwiedzać różne instytucje.

Większa łączna suma do spłaty
Niestety jak wszystko, tak i kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń ma swoje wady. Największą z nich jest to, że po jego zaciągnięciu wzrasta suma, jaką finalnie musimy spłacić. Jak to możliwe, skoro pomniejsza się miesięczna rata w stosunku do sumy rat sprzed konsolidacji? Wynika to z faktu, że wraz z pomniejszeniem raty wydłuża się okres kredytowania, co znaczy, że pomimo iż co miesiąc będziemy płacić mniej, to będziemy robić to przez dłuższy czas aniżeli przed konsolidacją. Prosty rachunek pozwala na obliczenie, że w sumie jedna, mniejsza rata spłacana przez dłuższy czas daje większą kwotę niż wiele rat regulowanych przez krótszy okres. Jako zaletę można natomiast podać brak przymusu posiadania zabezpieczenia, dzięki czemu żadne aktywa klienta nie są narażone na utratę w przypadku niespłacenia świadczenia.

Zobacz także:  Zmniejsz ratę kredytu

Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń nie dla każdego
Jakie są wady kredytu konsolidacyjnego bez zabezpieczeń poza większą kwotą kredytu do spłaty? Największą z nich jest przede wszystkim trudność z otrzymaniem zobowiązania. Banki nie udzielają bowiem chętnie tego typu świadczeń, ponieważ wymagają wysokiej zdolności kredytowej. Dzieje się tak ze względu na fakt, że nie mogą się one zabezpieczyć w żaden inny sposób, gdyż – jak sama nazwa mówi – jest to kredyt konsolidacyjny bez jakichkolwiek zabezpieczeń. Co to oznacza dla dłużnika? Przede wszystkim konieczność posiadania stosunkowo wysokiej pensji, która mogłaby być dla banku podstawą pozwalającą na przyznanie świadczenia. Podsumowując, jeśli nie chcesz ryzykować swoich aktywów, dając je bankowi jako zabezpieczenie, a masz problemy ze spłatą wielu rat w różnych bankach, zastanów się nad kredytem konsolidacyjnym bez zabezpieczeń.