Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki pozwala na połączenie wielu rat spłacanych w różnych bankach w jedno świadczenie regulowane w wybranej przez klienta placówce. Ma on zarówno swoje wady, jak i zalety, które dokładnie opisujemy w poniższym artykule.

Czym jest kredyt konsolidacyjny bez hipoteki
Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest w pewnym sensie najzwyklejszym kredytem gotówkowym, z tą różnicą, że łączy on wiele zobowiązań w jedno. Dzięki niemu klient korzystający z usług kilku banków zamienia je na jedną placówkę, co sprawia, że o wiele szybciej i łatwiej załatwiane są wszelkie formalności, a ponadto spłaca się jedną ratę, a nie kilka. Wygoda oraz ułatwienia formalne to jednak nie jedyne atuty kredytu konsolidacyjnego bez hipoteki, ponieważ dodatkowo jego zaletę stanowi fakt, że zmniejsza on miesięczną ratę. Suma wszystkich comiesięcznych zobowiązań przed zaciągnięciem tego świadczenia jest bowiem niższa aniżeli pojedyncza rata po konsolidacji. Mając to na uwadze, można tę ofertę polecić przede wszystkim osobom, które mają problem ze spłatą swoich zobowiązań.

 

Dla kogo kredyt konsolidacyjny bez hipoteki
Jeżeli Ty lub Twój współpartner straciliście pracę albo popadliście w kłopoty finansowe, przez co macie problemy ze spłatą rat kilku kredytów, warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym bez hipoteki. Pozwala on na obniżenie comiesięcznych kosztów, co jednak nie znaczy, że zmniejsza łączną sumę kredytu. Niestety rzeczywistość jest zgoła odmienna, ponieważ nie tylko nie zmniejsza tej wartości, ale nawet ją powiększa. Jak to możliwe? Jest tak ze względu na fakt, że wraz ze zmniejszeniem comiesięcznej raty wydłuża się okres kredytowy. Oznacza to, że – przykładowo – jeśli co 30 dni płaciliśmy 1500 zł za wszystkie raty, z których każdą mieliśmy uregulować w okresie 5 lat, to przy kredycie konsolidacyjnym bez hipoteki będziemy spłacać 1300 zł przez 6 lat, z czego wynika, że finalnie zapłacimy więcej niż w przypadku pojedynczych rat.

Zobacz także:  Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

 

 

 

Wady i zalety
Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki różni się od swojego hipotecznego odpowiednika tym, że jako zabezpieczenia nie wymaga posiadania nieruchomości. Jak wszystko, ma to swoje wady i zalety. Z jednej strony, plusem jest to, że nawet posiadając kredyt, można sprzedać działkę, dom lub mieszkanie, czego nie da się zrobić przy kredycie konsolidacyjnym z hipoteką. Z drugiej jednak strony, kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest o wiele droższy niż jego odpowiednik, co wynika z prostego faktu, iż bank zabezpiecza swoje zyski poprzez wyższe oprocentowanie, a nie poprzez hipotekę. Trudniej jest również otrzymać tego typu świadczenie, ponieważ banki wymagają dobrej historii kredytowej i wysokiej zdolności kredytowej. Nie stanowi to jednak reguły ze względu na fakt, że poszczególne oferty są dostosowane indywidualnie do każdego klienta. Podsumowując, jeśli nie posiada się nieruchomości, ma się problemy ze spłatą wielu kredytów i chce się obniżyć ich miesięczną ratę, warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny bez hipoteki.