Portal-Bankowy.com.pl
  1. Kredyty
  2. Konta
  3. Inwestycje
  4. Banki
  5. Doradcy finansowi

Najlepsze lokaty w bankach wciąż bez zmian

Dbając o swoje pieniądze chętniej sięgamy po informacje ze świata finansów. To doskonały sposób na to aby m.in. być na bieżąco z tym gdzie możemy odnaleźć najlepsze lokaty w bankach. Nie zawsze jednak informacje jakie dostarczają nam portale zajmujące się ekonomią przynoszą nam dobre wiadomości. Mogliśmy się o tym przekonać na początku bieżącego miesiąca. Gdy Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego aż o 0,50% jasnym się stało, że będzie to miało wpływ na cały rynek finansowy w Polsce. Oczywiście zmiany te były potrzebne i możemy spodziewać się kolejnych zmian na przestrzeni najbliższych miesięcy. Czy jednak należy panikować? Jak zabezpieczyć swoje oszczędności teraz, gdy możliwe jest, że lokaty nie będą opłacalne? To z pewnością istotne kwestie dla wszystkich, którzy chcą świadomie wpływać na to czy ich kapitał przynosi zyski.

Lokata na 5!

Choć od ogłoszenia decyzji Rady Polityki Pieniężnej minęło już kilka tygodni najlepsze lokaty w bankach w Polsce nadal oferują nawet 5,00% odsetki. To dobry znak, który nie zwiastuje wielkiego załamania wśród lokat terminowych. Nawet jeżeli wiele osób miało takie przemyślenia, mogą odetchnąć z ulgą. Instytucje mogą nieznacznie obniżyć oprocentowanie lokat, jednak z pewnością wciąż będziemy mieć szansę na odnalezienie lokaty, która będzie przynosić nam zyski. Należy bowiem pamiętać, że lokaty terminowe oraz ulokowane na nich środki są niezbędne do prawidłowej działalności banku. Obniżenie stóp procentowych może zostać bardziej widoczne w przypadku kredytów i pożyczek, natomiast drastyczne zmiany w lokatach mogłyby przynieść zbyt duże straty w przypadku mniejszej ilości usługobiorców.

Jak szukać atrakcyjnych ofert?

Gdy rzeczywiście wymagamy od lokaty maksymalnych możliwości powiększenia oszczędności musimy uzbroić się w cierpliwość i samodzielnie zadbać o wybór najlepszej usługi. Jeżeli jednak poświęcimy czas na analizę najatrakcyjniejszych ofert może się okazać, że mamy możliwość podpisać bardzo korzystną umowę. Jakie są najlepsze lokaty w bankach? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna bo musimy pamiętać, że obecnie są to w większości depozyty promocyjne, które szybko zmieniają swoje warunki. Najczęściej są to produkty krótko terminowe, skierowane do nowych klientów banków. Ponadto warto zwracać uwagę na szczegóły takie jak automatycznie odnawianie lokaty, która po okresie promocji staje się zwykłą lokatą z dużo niższym oprocentowaniem. Należy zatem wcześniej zaznaczyć, że nie chcemy skorzystać z tej możliwości i po otrzymaniu zwrotu środków ulokować pieniądze na innej lokacie. Jeżeli nie interesują nas depozyty kilkumiesięczne jest duża szansa na to, że posiadając większą ilość oszczędności uda nam się uzyskać lepsze oprocentowanie gdy udamy się do banku w którym m.in. mamy otwarte konto osobiste.

Szukaj ofert z głową

Jeżeli nie chcesz poświęcać swojego cennego czasu na długie porównywanie ofert banków, wystarczy, że co miesiąc sprawdzisz ranking dostępny np. na naszej stronie. To łatwy a przede wszystkim wygodny i wiarygodny sposób aby zapoznać się z ofertami, które będą korzystne. To najważniejsze aby przed podpisaniem umowy z bankiem i zamrożeniem środków na lokacie mieć pewność, że to instytucja, która zapewnia nam dobre warunki i faktycznie warto powierzyć jej nasze często ciężko zarobione oszczędności.